ПРОДУКЦІЯ

ЗАХОПЛЮВАЧІ ДЛЯ МЕТАЛУ
ЗАХОПЛЮВАЧІ ДЛЯ ТРУБ
ЗАХОПЛЮВАЧІ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
ЗАХОПЛЮВАЧІ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВ
ТРАВЕРСИ
ІНШИЙ ПІДВІСНИЙ ІНВЕНТАР
 
Ручні лебідки та монтажно-тягові механізми

Ручні лебідки та монтажно-тягові механізми

Як працює монтажно - тяговий механізм?

Монтажно - тяговий механізм (МТМ) - це портативний пристрій, який являє собою конструктивний різновид ручної важільної лебідки. Принцип роботи ґрунтується на наскрізному протягуванні каната через систему затискачів, яка розташована в корпусі механізму. Додаючи ручні зворотно-поступальні зусилля на телескопічний важіль пристрою, система, що складається з двох пар затискачів, поперемінно затискає і протягує канат крізь себе, забезпечуючи тим самим поступове переміщення застропленого вантажу.

МТМ відповідають ДСТУ EN 13157:2014 та їх можна застосовувати як для підйомних, так і для тягових робіт. Важливою особливістю монтажно-тягового механізму є широка варіативність його встановлення та закріплення практично до будь-якої міцної основи за допомогою канатних або текстильних стропів. Для цього задня частина корпусу забезпечена спеціальним запірним пальцем, який є універсальним елементом кріплення. Вантаж повинен стропиться також окремими стропами за гак тягового каната, який має бути попередньо протягнутий через систему затискачів пристрою до стану натягу.

Виграш у силі під час роботи МТМ виходить досить просто. Хід кінця важеля набагато більший за відповідний хід тягового затиску. Наприклад, в МТМ вантажопідйомністю 1,6 тн., при ході важеля 1000 мм, хід затиску МТМ складе всього 30 мм, що визначає передатне співвідношення механізму К = 33. Таким чином, вантаж масою 800 кг можна підняти або перемістити, додаючи ручне зусилля на важіль 24 кгс (без урахування сил тертя та системи поліспастів).

Чим потужніший МТМ, тим повільніше він втягує канат. Швидкість МТМ паспортною вантажністю 1,6 тн. становить приблизно 1 рух у секунду. При К = 33, рух вантажу дорівнюватиме 1,8 м/хв. Швидкість МТМ г/п = 3,2 тонни буде вдвічі нижчою. А швидкість МТМ г/п = 0,8 тн. удвічі вище. Зважайте на цей фактор при виборі пристрою.

Якщо Вам раніше ніколи не доводилося мати справу з монтажно-тяговими механізмами, рекомендуємо попередньо ознайомитися з навчальними відеоматеріалами на ресурсах Youtube. Особливу увагу варто приділити навичкам заправки каната у пристрій, оскільки це іноді стає непростим завданням для новачків. 

Чи комплектуються Ваші механізми тяговими канатами?

В асортименті компанії «СКІФ ІНВЕСТ» представлені монтажно-тягові механізми (МТМ) які поставляються виключно з бухтою каната з гаком довжиною – 20 м. Щодо лебідок, деякі моделі укомплектовані оцинкованим канатом довжиною – 12 м з гаком на кінці, інші знаходяться на складі із порожнім барабаном для комплектації канатами на вибір замовника.

В мене зносився канат для МТМ і потребує заміни. Що робити?

Купувати новий оригінальний рем-комплект.

Компанія «СКІФ ІНВЕСТ» має на своєму складі готові оригінальні канатні (тросові) ремкомплекти для монтажно-тягових механізмів вантажопідйомністю 1,6 та 3,2 тонни, які підійдуть для більшості МТМ інших виробників. У рем-комплект входить бухта оцинкованого каната довжиною 20 метрів із гаком на кінці. Важливим є те, що другий (вільний) кінець каната завальцований особливим способом в спеціальному устаткуванні. Це зроблено для того, щоб унеможливити розпускання пасм каната, що призводить до серйозних труднощів установки та подальшої протяжки каната через систему затискних губок монтажного механізму. Крім того, оригінальний канат має особливу та не просту конструкцію, що практично виключає підбір та використання будь-яких аналогів. Самостійний підбір каната у 95% випадків призводить до помилкового вибору та некоректної роботи пристрою загалом.
У сукупності перерахованих факторів, ми наполегливо радимо берегти "рідний" канат, який спочатку поставляється в комплекті з монтажно-тяговим механізмом. Ми також не рекомендуємо використовувати тяговий канат пристрою не за призначенням. Наприклад, для обв'язування (строплення) вантажу або в якості стропів, які призводять до зайвих перегинів та зламів сталевого каната. Деформований канат істотно ускладнить подальшу роботу й у результаті призведе до необхідності його заміни.

Якщо все вищеописане - Ваш випадок, телефонуйте нашим менеджерам.

Чи можливо укомплектувати Ваші механізми канатом іншої довжини?

Оскільки барабан лебідки має певну ємність, встановлення номінального (рекомендованого заводом-виробником) канату більшої довжини практично неможливе. Якщо замовник готовий пожертвувати вантажопідйомністю пристрою, тоді комплектація лебідки канатом меншого діаметру, але більшої довжини можлива. Однак, якщо обрана Вами модель лебідки вже укомплектована тяговим канатом на заводі-виробнику, його заміна на інший канат все одно вимагатиме додаткової оплати. На сторінці нашого сайту «Лебідки ручні» розміщено таблицю ємностей канатних барабанів найбільш ходових лебідок ТМ «ABLE» моделей PNW.

Укомплектувати монтажно-тяговий механізм (МТМ) бухтою каната, будь-якої іншої, умовно нескінченної довжини – можливо. Проте, компанія «СКІФ ІНВЕСТ» все ж таки не радить цього робити. У разі необхідності збільшення робочої довжини Ваших механізмів, ми рекомендуємо додатково купувати комплекти більш дешевих петлевих канатних стропів різних довжин і використовувати їх як для зачеплення і обв'язування вантажу, так і для збільшення робочої довжини механізму. Крім того, використання в роботі саме знімних стропів убереже дорогий основний тяговий канат Вашого механізму від передчасного зношування через зайве тертя та вигини під час безпосередньої обв'язки та стропування вантажу.

Чи можливо укомплектувати Ваші механізми канатом іншого діаметру?

На ручних лебідках заміна каната на більший діаметр можлива, але не має ніякого практичного застосування. Заміна тягового каната на менший діаметр також можлива, але вимагає перерахунку довжини каната і вантажопідйомності всієї лебідки.

Використовувати в монтажно-тягових механізмах канат іншого діаметра і тим більше іншої конструкції, відмінної від вказаної в паспорті пристрою, неможливо. Це є особливостями конструкції самого механізму і призведе до непрацездатності МТМ. Компанія «СКІФ ІНВЕСТ» загалом радить дбайливо ставитися до «рідних» канатів, встановлених у тягових механізмах, не піддавати їх зайвому тертю та згинам. Стропування та кріплення вантажів слід проводити комплектом додаткових стропів.

Чи можна лебідками і МТМ піднімати вантажі?

Як випливає із самої назви тягових механізмів, основним призначенням цих пристроїв є все-таки переміщення вантажів по горизонтальній (похилій) поверхні. Однак при вмілому використанні монтажних блоків, тяговими пристроями можливо піднімати вантажі на висоту. Варто відзначити, що зазначені механізми сконструйовані таким чином, що забезпечують утримання вантажу в момент зупинки процесу підйому. Експлуатація лебідок і монтажно - тягових механізмів в режимі підйому вантажу вимагає особливих навичок і досвіду роботи з цими пристроями, повній справності механізму, правильного його закріплення, дотримання техніки безпеки.

Чи зможу я МТМ в/п = 1600 кг підняти вантаж масою 3,0 тони?

Так, зможете. Хочемо нагадати, що монтажно - тяговий механізм є вантажопідйомним пристроєм малої механізації, для підвищення вантажопідйомності якого можна використовувати всілякі поліспаст - системи, що складаються з блоків. Експлуатація МТМ із застосуванням монтажних блоків є досить частою і розповсюдженою операцією в будівельних і монтажних роботах, що вимагає досвіду робітників при складанні поліспастів. Варто не забувати, що працюючи з підйомними пристроями через блоки, можна збільшити підйомну силу в 2, 3, 4 рази, але при цьому пропорційно втратити в швидкості та висоті підйому.

Працюючи МТМ, всередині щось тріснуло. Механізм перестав працювати. Що робити?

Швидше за все, на Вашому МТМ зламався латунний запобіжний штифт. Таке відбувається у тих випадках, коли відбулося перевантаження тягового пристрою на 25%. Активно працюючи рукояттю, молодому та сильному організму складно контролювати і досить легко не помітити перевищення граничного навантаження на тяговий механізм. Конструктори передбачили подібні ситуації та запроектували подібний вид захисту, який уберігає пристрій від серйозніших поломок внутрішніх органів МТМ.

Щоб уникнути подібних випадків у майбутньому, переконливо просимо Вас заздалегідь визначати можливе навантаження на монтажний механізм, підсумовуючи всі чинники: масу вантажу, сили тертя, кут підйому, метод стропування тощо.

Хороша новина полягає в тому, що знявши торцеву заглушку в ручці корпусу, Ви знайдете кілька запасних запобіжних штифтів. Їхню установку доведеться зробити самостійно.

Як правильно підібрати блоки до монтажно-тягових механізмів?

Підбір блоків для складання складних поліспастів потребує індивідуального підходу, знань та досвіду його укладача. Однозначно, для запобігання надмірному тиску на блок, зламів тягового каната, коректної роботи МТМ та всієї поліспаст – системи, бажано використовувати блоки з максимально великим діаметром його ролика. При горизонтальному кріпленні МТМ та здійсненні вертикального підйому вантажу необхідно використовувати блок, що змінює напрямок руху тягового каната на 90°. При цьому вантажопідйомність цього відвідного блоку повинна бути в 1,4 рази вищою, ніж вантажопідйомність самого МТМ.

Компанія "СКІФ ІНВЕСТ" дає наступні рекомендації щодо підбору вантажопідйомних блоків щодо діаметра його роликів для складання простих та складних поліспастів при роботі з монтажно-тяговими механізмами:

  • для МТМ г/п 800 кг – не менше 130 мм;
  • для МТМ г/п=1600 кг – не менше 170 мм;
  • для МТМ г/п=3200 кг – не менше 250 мм;
  • для МТМ г/п = 5400 кг – не менше 320мм.

Додаткову інформацію про блоки Ви зможете отримати звернувшись до наших спеціалістів або відвідати сторінку нашого сайту "Блоки вантажні".

Як кріпляться Ваші тягові пристрої?

В підошві ручних лебідок, які пропонує компанія «СКІФ ІНВЕСТ», передбачені чотири отвори. Лебідка повинна бути надійно закріплена до будь-якої рівної поверхні наскрізними болтовими з`єднаннями. Ми не комплектуємо лебідку кріпильними елементами, оскільки вважаємо питання її інсталяції суто індивідуальним, де завчасний підбір кріплення часто не має практичного сенсу.
Закріплення монтажно - тягових механізмів (МТМ) відбувається за допомогою окремого петльового стропа. Як правило, цим стропом обхоплюється якась міцна нерухома вертикальна опора (дерево, колона і т.д.), а кінці (петлі) цього стропа закріплюються до задньої частини корпуса механізму і фіксуються запірним пальцем (анкерним штифтом). Строп кріплення може мати різну довжину і конструкцію, тому не входить в комплект поставки і замовляється окремо.

Розкажіть про особливості та відмінності ручних лебідок, які Ви пропонуєте?

Компанія "СКІФ ІНВЕСТ" пропонує своїм замовникам три типи ручних лебідок: барабанні, черв'якові, важільні. Кожен тип цих лебідок має свої конструктивні особливості, що найчастіше визначає їх сферу застосування.

Барабанні лебідки є найпростішим, недорогим та поширеним типом ручних лебідок. Вони складаються з корпусу, шестерного редуктора, фрикційного гальма, рукояті обертання.

  • Найпростішою та найбюджетнішою маделью барабанної лебідки, представленої в нашому асортименті є тип BHW виробництва КНР. Лебідка призначена для помірних умов експлуатації, боїться перевантаження та не рекомендується до застосування у відповідальних роботах. Для її встановлення потрібна поверхня, яка дозволить вільно обертатися рукоятці на 360°. Лінійка вантажопідйомностей: 250, 400, 575 кг. Канатоємність барабана на рекомендованому канаті складає відповідно: 33, 47, 25 метрів. Лебідка поставляється без каната. Підібрати необхідний діаметр каната, замовити його необхідну довжину Ви зможете проконсультувавшись з нашими фахівцями.
  • Більш дорогий та надійний варіант барабанних лебідок представлений лінійкою продуктів типу PNW американського бренду ABLE. Ці масивні професійні лебідки із запасом міцності 4:1 призначені для активного експлуатаційного режиму роботи. Зібрані з якісних матеріалів та відрізняються високою культурою складання. Дана модель лебідок також використовує фрикційне гальмо з храповим колесом у захисному корпусі, захищаючи його від попадання пилу, бруду, сторонніх предметів. Має ручку змінної довжини. У всіх лебідках ABLE (крім 0,3 тн.) у комплекті йде спеціальний храповий механізм, який дозволяє працювати з лебідкою не тільки здійснюючи обертальні рухи на 360°, але і зворотно-поступальні в діапазоні 180°. Ця опція дозволяє встановлювати лебідку на будь-яких рівних поверхнях. Кожен механізм супроводжується паспортом та протоколом випробувань виробника. Ці лебідки поставляються у вантажопідйомності: 300, 500, 1000, 2000, 3000 кг. Діаметр рекомендованого каната вказаний на лебідці. Постачається без каната. Для більш гнучкого використання цих лебідок нашими фахівцями розроблено таблицю використання інших альтернативних варіантів сталевих та оцинкованих канатів з метою збільшення канатоємності барабана лебідки, аж до 100 м. Дані розміщені на нашому сайті тут.

Черв'якові лебідки - це відокремлений різновид ручних барабанних лебідок, що має принципову відмінність. У цих лебідках замість шестерного редуктора і фрикційного гальма застосовується черв'ячна пара. Така передача є незворотною, що по суті перетворює її на природне гальмо. Отже, для таких лебідок не потрібен додатковий гальмівний вузол, що робить конструкцію черв'ячної лебідки простою і надійною. У ній просто нема чому ламатися.

  • Компанія "СКІФ ІНВЕСТ" пропонує у своєму асортименті черв'якові лебідки типу HWV в діапазоні вантажопідйомностей: 250, 500, 1000 кг. Постачаються без каната. Канатоємність барабана на рекомендованому канаті складає відповідно: 20, 25, 35 метрів. Це масивні та надійні лебідки, до переваг яких можна віднести плавність ходу та малошумність. На відміну від барабанних лебідок, регульована рукоять даної лебідки обертається в площині, паралельній станині, що дозволяє кріпити її на рівній поверхні будь-де. З недоліків можна відзначити підвищене тертя черв'ячної пари і, відповідно, нижчий ККД пристрою. Саме цей тип лебідок віддають перевагу більшості замовників.

Важільні лебідки - це різновид ручних лебідок, де основним робочим елементом конструкції є достатньо довгий важіль або телескопічна рукоять. Ефективність роботи такими лебідками досягається шляхом зворотно-поступальних рухів важелем із помірним додатком фізичних зусиль. Працюючи важелем із широкою амплітудою, тяговий канат поступово намотується на храповий барабан лебідки, повільно переміщуючи чи піднімаючи застроплений вантаж. За принципом роботи, до цього ж типу лебідок можна віднести і монтажно-тягові механізми (МТМ), з тією лише різницею, що тяговий канат не намотується на барабан, а протягується крізь корпус механізму через систему затискних губок.

  • У нашому асортименті представлена лебідка типу HRP бренду ABLE (США). Це простий та надійний тяговий механізм із ємністю барабана всього 2300 мм, спроектований спеціально для натягування проводів та кабелів у польових умовах. Невелика довжина тягового каната обумовлює компактні розміри лебідки та її малу власну вагу, що дуже важливо при роботі однією рукою, на висоті або в інших обмежених умовах. При певній вправності, важільна лебідка Able також підійде для цілого ряду будівельних та монтажних робіт. Лебідка оснащена автоматичним механічним гальмом та реверсом-перемикачем напрямку руху тягового каната. Корпус механізму має цільну ковану конструкцію. Представлена моделями вантажопідйомністю 1000, 1500 та 2000 кг.
  • Для серйозніших будівельних або монтажних завдань ми пропонуємо своїм покупцям широку лінійку монтажно-тягових механізмів у діапазоні вантажопідйомностей 800, 1600, 3200, 5400 кг. У нашому асортименті є недорогі моделі китайського виробництва, а також механізми від американського бренду ABLE і фінської компанії HAKLIFT. Усі вони мають однаковий принцип роботи, який ми описували у попередніх питаннях. Представлені моделі МТМ відрізняються якістю складання, надійністю механізмів, деякими опціями та відповідною ціною.

З технічними характеристиками всіх вищеописаних продуктів та іншою корисною інформацією Ви зможете ознайомитись на нашому сайті у розділі "Вантажопідйомне обладнання".

За якими параметрами та критеріями потрібно вибирати тяговий пристрій? На що звернути увагу?

По-перше потрібно визначитися з характером та місцем проведення вантажопідйомних робіт. Як правило, всі лебідки, крім важільних, встановлюють стаціонарно на заздалегідь підготовлений майданчик і використовують для роботи з одним і тим же вантажем на постійній або довготривалій основі. У підошві таких лебідок є спеціальні кріпильні отвори. Це може бути лебідка, встановлена на човновому лафеті, у театрі для підняття завіси, на майданчику малого будівництва для підйому вантажів на верхні поверхи тощо. У дуже окремих випадках такого типу лебідки використовують для разового монтажу або позиціонування конструкцій.

Монтажно-тягові механізми та важільні лебідки є портативними переносними пристроями, тому їх використовують як ручний вантажопідйомний інструмент для виконання конкретного завдання у конкретному місці. Кріплення важільних механізмів здійснюється шляхом тимчасового зачеплення стропом або штатним гаком за будь-яку надійну опору, а робота з механізмом здійснюється на вазі у підвішеному стані. Робота важелем вимагає достатньо місця та фізичних зусиль, тому МТМ і важільні лебідки не повинні розглядатися до купівлі як стаціонарний механізм для однотипних операцій, що повторюються.

Далі, після вибору типу механізму варто визначитися з вантажопідйомністю механізму. Для цього потрібно знати маси тих вантажів, з якими доведеться працювати. Паспортна вантажопідйомність тягового пристрою повинна бути на 30-40% вище за масу вантажу. Наприклад, при роботі з вантажем масою 1000 кг, вибір варто зробити на пристрої з паспортною вантажопідйомністю 1,5 - 2,0 тони. Дуже важливо не допускати використання Вашого механізму в режимі його граничних можливостей. Експлуатація в середньому робочому діапазоні навантажень збереже достатній запас міцності пристрою та забезпечить коректну роботу всіх механізмів. Варто пам'ятати, що ми розглядаємо не електричні, а ручні механізми, в яких немає повноцінного захисту від перевантажень. Необхідність застосування надмірного зусилля на ручку пристрою є першою ознакою, що Ваш механізм досяг критичної межі і подальша робота може призвести до його гарантованої поломки.

Ми також не рекомендуємо вибирати пристрій із дуже великим запасом вантажопідйомності щодо гаданої маси вантажу. Такий вибір призведе до придбання ручного механізму більшої власної ваги, що може створювати надалі незручності при постійному перенесенні та монтажі. Також, варто відзначити, що фрикційне гальмо ручних тягових механізмів не коректно працює за відсутності достатнього навантаження, яке може досягати до 10% від вантажопідйомності пристрою. Це означає, що лебідка г/п 2,0 тн не зможе утримувати вантаж на вазі масою 150 кг.

Наприкінці варто вибрати тип пристрою та виробника. Ми не рекомендуємо розглядати до покупки легкі за вагою та найдешевші "no name" моделі. Якість використаних матеріалів та складання таких пристроїв залишає бажати кращого. Зупиніть свій вибір на потужній професійній моделі конкретного виробника.

Пам'ятайте, що розчарування від низької якості триває довше ніж радість від низької ціни...

Компанія "СКІФ ІНВЕСТ" буде рада бачити Вас серед наших покупців.


           
Час роботи ТОВ "СКІФ ІНВЕСТ" Пн-Пт 9:00 - 18:00
fb